Niektóre pytania klientów.

Masz problem? sprawdź poniżej czy znajdziesz rozwiązanie, albo zadzwoń do nas.

Ważne jest odpowiednie zamontowanie mieszacza w stosunku do położenia kotła. W celu optymalnego wykorzystania funkcji mieszacza, konieczne jest prawidłowe ustalenie jego wielkości nominalnej DN. Zastosowanie nieprawidłowe DN mieszacza prowadzi do tego, że nie zagwarantuje możliwości regulacji w całej rozpiętości skali mieszacza. Ważne jest odpowiednie zamontowanie mieszacza w stosunku do położenia kotła. Zaleca się, aby oś pozioma mieszacza była oddalona o około 0,8 do 1,1 m od rury powrotnej obwodu grzewczego.

- nieprawidłowy ciąg kominowy - zła jakość paliwa - zbyt rzadka częstotliwość cykli przedmuchów - brak odbioru ciepła - zakręcone lub zdławione zaworami termostatycznymi odbiorniki ciepła - zapowietrzona instalacja lub kocioł - niewłaściwie dobrany kocioł do powierzchni użytkowej - nieodpowiednio ustawione parametry sterownika kotła W trakcie przerwy nadmuchu rozpalanego kotła obniża się temperatura paleniska (żaru) poniżej temperatury zapłonu gazów spalinowych, przez co wzrasta ich stężenie. Ponowne załączenie wentylatora powoduje w krótkim czasie przekroczenie temperatury zapłonu gaz ów (przeważnie powyżej 300-400 C) i rozładowanie ich ciśnienia poprzez wybuch.

Bardzo ważną sprawą jest doprowadzenie właściwej ilości powietrza do spalania. Powietrza dostarczyć trzeba w ilości minimalnej zapewniającej pełne spalanie węgla. - Kiedy węgiel dobrze się spala to ogień jest koloru żółtego i rozchodzi się nie tylko w górę ale także na boki. - Ogień koloru białego oznacza, że dopływ powietrza jest zbyt duży. - Czerwony dymiący ogień zaś jest oznaką, że dopływ powietrza jest za mały. .

Jakość paliwa, a głównie jego granulacja zdecydowanie jest najczęstszą przyczyną blokowania się podajnika. Dla prawidłowej pracy podajnika niezbędna jest zalecana przez producenta kotła granulacja węgla. Nie można stosować węgla grubszego, niż zalecany. PAMIĘTAJ !!! SPALANIE W KOTLE PRZEZ DŁUŻSZY OKRES CZASU WILGOTNEGO I MOCNO ZASIARCZONEGO OPAŁU MOŻE DOPROWADZIĆ DO SKORODOWANIA PODAJNIKA. Zakleszczenie podajnika i w konsekwencji zerwanie elementu zabezpieczającego może nastąpić również poprzez podanie wraz z opałem zanieczyszczeń mechanicznych w postaci kamieni lub innych elementów niepalnych. Gdy kocioł zrywa zawleczkę i blokuje ślimak to powodem może być również niewłaściwa obsługa serwisowa lub jej całkowity brak. ślimak zużyty - ubytki lub wżery o chropowatej powierzchni na wewnętrznej stronie rury blokują przesuw paliwa, utrudniają ruch ślimaka i opału.

Ilość i wielkość spieków zależy przede wszystkim od jakości węgla i temperatury topnienia popiołu. Ich powstawanie można regulować tylko zmniejszając intensywność nadmuchu powietrza. Ogromne spieki mogą być wynikiem umieszczenia deflektora parę centymetrów nad paleniskiem. Niskie położenie deflektora powoduje wzrost temperatury na palenisku i spalanie się opału, zamiast jego optymalnego spalania. Ponadto niskie położenie deflektora powoduje, że bezpowrotnie tracimy energię uzyskiwaną przy spalaniu poprzez promieniowanie cieplne.

Pompa jest urządzeniem umożliwiającym przemianę ciepła o niskiej temperaturze w ciepło o wysokiej temperaturze. Źródłem energii może być woda, grunt i powietrze. Poza zastosowaniem w celach grzewczych, można jej użyć do przygotowania ciepłej wody użytkowej, a nawet chłodzenia pomieszczeń latem. Pompa zużywa darmową energię zgromadzoną w powietrzu. Pracuje bez emisji jakichkolwiek substancji szkodliwych dla środowiska, a 75-80 % zapotrzebowania na energię grzewczą dostarczane jest całkowicie za darmo. Pozostałe 25% to energia elektryczna potrzebna do zasilania urządzenia.

Zadzwoń do nas - doradzimy

tel. 71 317 22 66 lub GSM 509 275 343

Współpracujemy z:

Lista firm dostarczająych do naszego sklepu produkty: